Czym wyróżnia się mechanik samochodowy w ASO- Poznań?

Autoryzowane warsztaty samochodowe cieszą się w Polsce dość dobrą opinią. Polacy wierzą, że mechanik samochodowy Poznań zatrudniony w takim warsztacie ma najlepszą i najbardziej fachową wiedzę na temat posiadanego przez nas auta. Korzystanie z usług profesjonalnych warsztatów dealerskich nie zwalnia nas jednak z obowiązku kontrolowania poczynań mechanika. Przeciwnicy autoryzowanych warsztatów twierdzą, że naprawa w nich polega głównie na wymianie starej części na nową i tyle w tym temacie. Czy tak jest w rzeczywistości? Z autoryzowanych warsztatów samochodowych korzystają głównie Ci, którzy są właścicielami auta nowego objętego gwarancją. Wiele osób korzysta też z usług warsztatów dealerskich gdyż wychodzą z przekonania, że właśnie w tym miejscu ich samochód może liczyć na fachową obsługę. Często jednak jakość usług świadczonych przez ASO budzi wątpliwości.

Mechanik samochodowy w Poznaniu- czy warto korzystać z ASO?

Wielu Klientów nie objętych gwarancją narzeka na zbyt wczesną wymianę zużytych części. Właściwie nie są one nawet zużyte w połowie a mechanik samochodowy w ASO zastępuje starą część nową. Tłumaczy to chęcią zapewnienia bezawaryjnej jazdy do następnego przeglądu. W zdecydowanej większości przypadków takie postępowanie jest zwykłym cwaniactwem i jeśli mamy wątpliwości co do zasadności wymiany części sprzeciwmy się. Co ciekawe w autoryzowanym serwisie usuwane są również usterki powstałe w czasie produkcji. Rzecz jasna producent auta nie chce o tym głośno mówić. Obawia się, że informacja o usterce może rzutować na mniejszą sprzedaż aut. W przypadku poważnych usterek i awarii lepiej korzystać z niezależnych warsztatów samochodowych. Tak naprawdę autoryzowane warsztaty samochodowe sprawdzają się tylko gdy auto jest na gwarancji. Nie można jednak zaprzeczyć temu, że mechanik samochodowy Poznań z autoryzowanego serwisu ma najlepszą wiedzę na temat danej marki pojazdu. Uczestniczy on w szkoleniach musi więc podnosić swoje kalifikacje. Do ASO z autami poza gwarancją najlepiej udać się gdy awaria ma związek z elektroniką lub oprogramowaniem.

Mechanik samochodowy Poznań

Pod uwagę należy również wziąć różnice w wycenach za robociznę w poszczególnych warsztatach. Najmniej zapłacimy rzecz jasna u mechaników pracujących na czarno. Większość korzysta jednak z legalnie działających warsztatów samochodowych. Jeśli więc pod uwagę wziąć cenę to rozbieżności wynoszą od 50 do nawet 600 zł za godzinę pracy. Biorąc pod uwagę wcześniejsze informacje nie powinno dziwić to, że najwięcej zapłacimy w autoryzowanych serwisach naprawy samochodów. Zanim wiec skorzystamy z usługi wybranego przez nas wcześniej warsztatu sprawdźmy najpierw jak kształtują się ceny w najbliższej okolicy. Porównajmy je, uśrednijmy i dopiero wtedy dowiemy się ile wynosi godzina pracy fachowca. Mechanik samochodowy Poznań świadczący swe usługi w sposób uczciwy z pewnością nie będzie chciał pracować za przysłowiową miskę ryżu. Dobry mechanik szanuje swój czas i z pewnością będzie oczekiwał godziwej zapłaty. Cena nie może być jednak nazbyt wygórowana.

Leave a reply

You may use these HTML tags and attributes: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>